Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

مراحل خرید املاک از ترکیه

*   اولين قدم خريد را شما در كشور ايران بر خواهيد داشت و با تماس با بخش فروش ملک شرکت گلوبال کادرو املاک متناسب با میل و بودجه شما به شما معرفی خواهد شد. پس از كسب اطلاعات كافي از پروژه مورد نظرتان از طريق سايت، ايميل، تماس تلفني يا حضوري، يك سفر چند روزه به شهر مقصد در تركيه را تدارك خواهيد ديد . ( پيشنهاد ما ثبت نام در تورهاي مسافرتي است تا از خدمات ترانسفر فرودگاهي و هزينه ارزانتر بهره مند شويد و ما ما میتوانیم چند آژانس مسافرتی مناسب به شما معرفی کنیم ) قتی تصمیم قطعی گرفتید ،یک وکالتنامه رسمی فقط برای خرید ملک به پرسنل این شرکت میدهید،که این وکالتنامه فقط شامل خرید ملک به نام شما و انجام کلیه مراحل قانونی از طرف شما میباشد،و خدماتی از قبیل دریافت اشتراک آب و برق و بیمه کردن ملک شما در صورت تمایل ،ثبت ملک شما در شاروالی و پرداخت مالیاتهای ملک شما از طرف شما مواد این وکالتنامه میباشد .

مرحله بعدی امضا قرداد خرید میباشد که توسط شما و مالک پروژه یا ملک امضا میشود،که بهتر است قبل از وکالتنامه امضا شود،این قرداد خرید سندی رسمی است که شامل نام خریدار و فروشنده،متراژ واحد،قیمت واحد،نحوه پرداخت ،محل ملک در ترکیه و …. در آن نوشته میشود

*   شما با نرم افزارهای ارتباطی viber , Whatsupp , line میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و بصورت رایگان سئولات خود را مطرح و هماهنگیهای لازم را انجام دهید .

*   بهتر است حداقل یک هفته قبل از عزيمت، ما را از تاريخ مسافرت، زمان حضورتان در شهر و آدرس و مشخصات محل اقامتتان و ساير اطلاعات سفرتان كه از شما سئوال خواهد شد، مطلع نمائید .

*   قدم اول شما در ترکیه، حضورتان در دفتر شرکت با هماهنگی و تعیین وقت قبلی می باشد . آدرس دفتر شرکت در بخش درباره ما و تماس با ما قید شده است . در مورد انتخاب مناسبترین مسیر به دفتر از محل اقامتتان با کادر فارسی زبان ما هماهنگ خواهید شد و در صورت نیاز پرسنل ما بدنبال شما می آیند . شما یک جلسه یک ساعته با کارشناس و مشاور املاک شرکت در دفتر این شرکت خواهید داشت و ایشان پس از دریافت اطلاعاتی نظیر گزینه انتخابی شما، هدف از خرید ، سلیقه های شخصی شما، زمانبندی پرداخت مبلغ خرید و … راهنمائیها و اطلاعات ضروری در امر خرید را با شما مطرح خواهند کرد . ( این اطلاعات نقش بزرگی در تصمیمات شما خواهد داشت ) پس از انتخاب ملک شما مراحل خرید و ثبت اسناد آن بنامتان به همراه تیم کارشناسی ما تکمیل خواهد شد و در هر مرحله مجموعه کامل ما تمامی امور شما از قبیل ترجمه اسناد انتقال پول و صدور سند و … را انجام می دهند.

   نكات مهم در خرید ملك

تبصره : طبق آخرین قانون، در صورتی که از یک مجتمع، قبلا حداقل یک فروش به یک تبعه غیر ترک انجام شده باشد، نیازی به استعلام نبوده و سند ظرف 48 ساعت زده میشود .

* شما باید يك تا دو روز ( بسته به شهري كه از آنجا خرید می کنید ) برای مراجعه اداره مالیات ، بانك ، ترجمه و دفتر اسناد رسمی در نظر بگیرید و اگر برای امضای سند ملك به تركيه می آیید حداقل یك روز برای تكمیل مراحل اداری و یك روز برای درخواست اشتراك آب و برق اختصاص دهید.

* شما به پاسپورت خود و شش عكس اندازه پاسپورت لازم دارید. ( امکان ترجمه و تصدیق پاسپورت در ایران وجود دارد )

* تیم خدمات بعد از فروش همیشه كنار شما خواهد بود و شما را در تمامی مراحل یاری خواهند كرد تا شما در تركيه احساس راحتی كرده و آرامش خیال داشته باشید.

خدمات ویژه ما :

ما بعلت بهره مندی از کادر کامل ترجمه ، حقوقی و وکیل شخصی، مجموعه کاملی را برای خریداران در نظر گرفته ایم . جهت اطلاع با ما در تماس باشید

درباره قانون عمل متقابل ترکیه : ( Mütekabiliyet Yasası ) 

تاريخچه قانونعمل متقابل ترکیه ( قانون شماره 2644 مورخه 22 نوامبر 1934 ) به 10 سال پس از تاريخ تحرير نخستين قانون اساسی تركيه در سال 1924 ميلادي بر مي گردد كه در زمان رهبري مصطفي كمال پاشا ( آتاترك ) و پس از فروپاشي امپراطوري عثماني و تشكيل جمهوري تركيه در سال 1923 ميلادي ( 1302 شمسي ) وضع گرديد .

اين بند از قانون اساسي تركيه ، دولت را مؤظف مي كرد به اتباع آن كشورهايي خدمات ارائه دهد كه كشور مذكور هم همان خدمات را به اتباع تركيه مي دهد. اخذ ويزا و حق خريد اموال غير منقول همچون زمين وساختمان (املاك) نيز مشمول همين بند از قانون اساسي تركيه مي باشد .

كشورهاي داراي اختيار خريد ملك در تركيه طبق اين قانون بشرح زير بودند :

انگلستان ، ایرلند ، آلمان ، هلند ، نروژ ، سوئد ، دانمارك ، اتریش ، سویس ، بل‍ژیك ، آمریكا ، اسپانیا ، ایتالیا ، كانادا ، لوكزامبورگ ، استرالیا ، فرانسه ، یونان ، پرتغال ، لهستان ، كرواسی ، اسراییل ، فندلاند ، استونی ، مجارستان و روسیه.

در زمان اعتبار اين قانون، بسياري از ايراني هاي مقيم اروپا و آمريكا با پاسپورت غير ايراني خود اقدام به دريافت سند مالكيت در تركيه مينمودند ولي ايرانيان فاقد تابعيت دوگانه، محروم از اين امتياز بودند .

حذف قانون عمل متقابل:

بر اساس نتايج همه پرسي كه براي عوض نمودن قانون اساسي تركيه در 12 سپتامبر 2010 انجام شد ( سي سال پس از آخرين كودتاهاي نظامي ) اين اختيار به مجلس و دولت تركيه داده شد تا ضمن بررسي مجدد مفاد قانون اساسي تغييرات مورد نظر خود را كه در جهت حفظ منافع ملي و جذب سرمايه گذاري و … مي باشد اعمال نمايند . يكسال بعد در اولين مرحله از طرح اصلاح قانون اساسي ، قانون عمل متقابل جهت حذف به مجلس تركيه ارائه گرديد و با حذف اين قانون كه با هدف جذب سرمايه هاي خارجي به تركيه انجام شد ، كساني كه داراي هر نوع پاسپورت و از هركشوري باشد، قادر شدند تا سند مالكيت بگيرد و خوشبختانه اين امتياز شامل اتباع كشور ايران نيز ميگردد.

اكنون با تغيير سياست دولت تركيه در جذب سرمايه هاي خارجي، نه تنها امكان انتقال سند به اشخاص حقيقي ايراني ميسر گرديد بلكه سياستهاي تشويقي ديگري نيز براي خريداران خارجي مسكن در تركيه تعيين گرديده است از جمله اخذ اقامت .

ما با هدف ارائه خدمات به خريداران املاك علاوه بر امر خريد , و دریافت سند، در امر اخذ اقامت نيز در كنار خريداران خواهیم بود و ضمن ارائه تمامی خدمات در قالب یک مجموعه به هم پیوسته مراحل حقوقي اخذ اقامت را انجام ميدهیم .

Recent Posts