ازدواج در ترکیه

افردای که در کشورهای خود اقامت ندارند، و دارای دو یا چند ملیت هستند، و امکان سفر به کشور خود را ندارند همچنین قصد ازدواج دارند باید در یک کشور سوم اقدام به ثبت ازدواج نمایند.

به صورت دیگر میتوان گفت برای زوج هایی که میخواهند ویزای الحاق به همسر بگیرند، و امکان ثبت ازدواج معتبر ندارند ثبت ازدواج بین المللی در کشور سوم توصیه میشود.

ازدواج در ترکیه
ازدواج در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل عضو بودن در کمیسیون احوال شخصیه بعنوان کشور سوم و مقصدی برای ثبت ازدواج بین المللی محسوب میشود. همچنین ترکیه در منطقه خاورمیانه تنها کشوریست که عضو این کمیسیون می باشد و مدارک هویتی و ثبتی در این کشور مورد استعملام در کشورهای عضو از جمله کشورهای اروپایی،آمریکایی و … می باشد.

ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه به بسیاری از زوجین که نمیتوانند به کشورهای خود رفته و کارهای قانونی انجام دهند توصیه میشود. افرادی که شهروند و تابع کشوری به غیر از کشور خودش است، و میخواهد برای نامزدش اقدام به دریافت ویزای الحاق به همسر کند، به ترکیه آمده و ازدواجش را به صورت بین المللی به ثبت میرساند.

بیشترین کسانی که اقدام به ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه میکنند، را افراد ایرانی تشکیل میدهند. افرادی که شهروند کشورهای دیگر هستند و ایرانیانی که نیازی به گرفتن ویزا برای ورود به این کشور ندارند.

مدارک ثبت ازدواج در ترکیه

برای ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه باید هر شهروند بسته به کشوری که در آن اقامت دارد و بسته به ملیت باید مدارکش را تهیه کند.

مدارک این ازدواج بسیار متفاوت است هریک از کشورها طبق مدارکی که اداره ازدواج (شهرداری) آن را به شما اعلام خواهد کرد.

مدارکی که نشان دهنده ی مجردی یا متاهلی شماست. و هرفرد نسبت به قوانین کشور خود مدارکی را باید تهیه کند. به عنوان مثال دخترانی که ازدواج اولشان است، نیاز به امضای پدر دارند و یا درمورد خانمهای ایرانی که طلاق گرفته اند، باید بعد از 100 روز (عده) اقدام کنند.

عقدی که در ترکیه به ثبت میرسد عقد بین المللی است. که در اکثر کشورها مورد قبول است. برای ثبت عقد بین المللی در ترکیه شما از قبل نیاز به رزرو وقت از شهرداری دارید که شاید کمی به طول انجامد .

برای تهیه مدارک باید این از یک کارشناس خبره در این زمینه اطلاعات کسب کنید که هنگام سفر به این کشور دچار مشکل نشوید.

از آنجاییکه به هنگام ازدواج در ترکیه، زوجین سند ازدواج بین المللی دریافت می نمایند، و همچنین ساده و سریع بودن مراحل ازدواج در این کشور و عدم نیاز به ویزا، بسیاری از هموطنان که قصد ازدواج با افراد غیر ایرانی را دارند، برای انجام امور ازدواج به این کشور مراجعه می نمایند.

مؤسسه بین المللی گلوبال کادرو در همین راستا به کسانی که قصد ازدواج با افراد غیر ایرانی را دارند، در شهر استانبول خدمات متنوعی را ارائه می نماید.

به هنگام ثبت ازدواج در صورت عدم تسلط زوجین به زبان ترکی، به حضور مترجم رسمی در محل، الزامی می باشد. لذا زبان ایرانی، انگلیسی و دیگر زبان ها در این مرحله به رسمیت شناخته نشده و این امر تنها به زبان ترکی انجام می پذیرد.

شرایط ازدواج خارجیان در ترکیه

ازدواج ایرانی با خارجی و یا دو نفر خارجی که از یک کشور نیستند.

مأموران ازدواج (Evlendirme Memuru) ترکیه طبق قانون می تواند این دو نفر را به عقد یکدیگر درآورند.

برای انجام عقد توسط مأمور ازدواج ترکیه باید مراحل اولیه طی شود .مدارک لازم را به اداره مربوطه داده و نوبت گرفته شود. و در روز نوبت در مکان از قبل تعیین شده حاضر شوند تا مراحل عقد توسط مأمور مربوطه صورت گیرد .

چگونگی ثبت ازدواج در ترکیه

مؤسسه ما به عنوان یکی از مؤسسات مهاجرتی و خدمات جهانگردی در ترکیه افتخار دارد تمامی نیازهای خارجیان از جمله ثبت ازدواج در ترکیه، اقامت و ترجمه را به صورت یکجا در یک مجموعه منسجم به انجام برساند.

ازدواج در ترکیه برای ایرانیان
ازدواج در ترکیه برای ایرانیان

اگر یکی یا هر دو طرفین ازدواج ایرانی یا افغان یا تاجیک یا از هر کشور دیگر باشند ، هردو شخصا می بایستی به کنسولگری کشورشان در خاک ترکیه مراجعه کرده برگه تجرد دریافت نمایند. اگر از سفارت کشور خود در ترکیه برگه تجرد را دریافت نمایید جهت تائید آن به وزارت امور خارجه ترکیه برده می شود.

برای آزمایش خون، متقاضیان ثبت ازدواج بین المللی می بایستی به بیمارستان های دولتی و یا مؤسسات غیر انتفاعی و خیریه مراجعه کرده و آزمایشاتی انجام دهند.

در صورتی که با مؤسسه بین المللی گلوبال کادرو کار ثبت ازدواجتان را انجام دهید، انجام آزمایشات توسط مؤسسه انجام می شود. در این مرحله زوجین باید شخصا حضور داشته باشند.

کادر کارشناسی مؤسسه بین المللی گلوبال کادرو دارای افرادی با تحصیلات فوق لیسانس و دکتری و مسلط به چندین زبان هستند. و روزانه خدمات متنوعی را به افراد خارجی از تمام نقاط جهان که در استانبول هستند، ارائه می دهند. یکی از این خدمات ازدواج بین المللی در ترکیه می باشند. می توانید از طریق تلگرام با ما در تماس باشید.

 راه های ارتباطی با مؤسسه گلوبال کادرو

دفتر تهران:   02122383743 – 09129641954   آدرس:  تهران- سعادت آباد- بلوار سرو غربی- بین میدان کتاب و چهار راه سرو- مجتمع نگار- طبقه دوم- واحد 60

دفتر استانبول:  00905537124401 – 00902122124401

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *