ثبت شرکت در ترکیه

به دلیل پیشرفت های اقتصادی و روز افزون کشور ترکیه ، سرمایه گذاران خارجی این کشور را به عنوان کشوری برای شروع کسب و کار و سرمایه گذاری انتخاب میکنند.

قوانین ثبت شرکت در ترکیه

این نوع سرمایه گذاری برای شروع یک کسب و کار احتیاج به ثبت شرکت طبق قوانین خاص کشور ترکیه را دارد. که در این روزهای اخیر متقاضیان زیادی برای به ثبت رساندن یک شرکت دارد. که ایرانیان جز پر متقاضی ترین افراد برای ثبت شرکت در ترکیه هستند.که برای شروع کسب و کار خود باید طبق قوانین ثبت شرکت در ترکیه اقدام کنند.

ثبت شرکت در هر کشوری طبق مدارک تعیین شده توسط دولت آن کشور انجام خواهد شد. که کشور ترکیه هم از این قانون مستثنی نخواهد بود.مدارک و هزینه های مالیات و بیمه بر اساس برنامه ریزی های امور اقتصادی کشور ترکیه مشخص شده است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در ترکیه

سرمایه گذاران خارجی با همراه داشتن پاسپورت کشورشان میتوانند در ترکیه برای ثبت شرکت و شروع کسب و کار اقدام نمایند.

برای سرمایه گذاران خارجی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه را دارند اولین مدرک مورد نیاز پاسپورت شهروندیتان است که با ترجمه رسمی در ترکیه و تایید نوتر در دو نسخه احتیاج است.

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

در ثبت شرکت یکی از قوانین حاکم بر آن داشتن مشاور مالی در ترکیه (حسابدار قسم خورده ترک) احتیاج است.و وظیفه ی آن محاسبه مالیات های شرکتتان است.

در ابتدا باید به مشاور مالی خود وکالت بدهید که در مسائل و کارهای حقوقی و دادگاهی بتواند کارهای حقوقی را انجام دهد.

ثبت شرکت در ترکیه -مشاور مالی
ثبت شرکت در ترکیه -مشاور مالی

همچنین برای طرح دعوی تجاری که زمان زیادی هم احتیاج دارد، مشاور مالی پیگیری کار را به عهده میگیرد. و با دادن تفویض اختیار به مشاور مالی، او میتواند برای کارهای ثبت شرکت و دفاتر رسمی و گرفتن کد اقتصادی اقدام کند.

در ثبت شرکت امر مهم دیگری داشتن یک محل آفیس برای شروع کارتان است. که آدرس پستی و آدرس محل کار باید در ثبت شرکت مندرج شود.

برای معرفی شرکت ثبت شده در کشور ترکیه شما باید کد اقتصادی و شماره مالیاتی دریافت کنید. و این کد برای انجام کارها در دفترخانه های رسمی و اداره مالیاتی مورد استفاده قرار میگیرد.

این کد شماره مالیاتی در تمامی مراحل ثبت شرکت در ترکیه و وکالتنامه ها و امور مالیاتی و بانکی و همچنین گواهی امضا مورد استفاده قرار میگیرد.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

بررسی هزینه ها و میزان آن ها برای سرمایه گذاری و شروع کسب و کار امری بسیار ضروریست که میتواند در تصمیم گیری شما تاثیر به سزایی داشته باشد.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه را به دو صورت هزینه های جاری و هزینه های ثبتی آن میتوان تقسیم کرد. هزینه های ثبتی شرکت به تعداد شرکا و سرمایه ی اولیه شرکت در ترکیه و حتی به اینکه شما مسلط به زبان ترکی باشید یا نه بستگی خواهد داشت.

و همچنین به عواملی چون هزینه های مربوط به واریزی های دولتی مانند واریز برای تنظیم امضا و مترجم و هزینه ی تاییدیه و اداره ثبت که متغیر است، بستگی دارد.

هزینه های جاری یا مستمر مانند هزینه های اجاره محل کار،مالیات ها و هزینه اجرت مشاور مالی و… می باشد.که کاملا متفاوت است.

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *