خرید ملک در ترکیه

کشور ترکیه در سال های اخیر با پیشرفت های فراوانی که در زمینه های مختلفی از جمله اقتصادی دارد، باعث شده که مورد توجه از جانب بسیاری از کشورهای همسایه و همچنین کشورهای اروپایی واقع شود.

کشورهایی که خواهان سرمایه گذاری و کسب و کار در این کشور هستند و بسیاری از آن ها خواستار زندگی و گرفتن حق شهروندی ترکیه و تابعیت این کشور هم هستند.

کشور ترکیه به دلیل برنامه ریزی های دولتی برای افزایش و رشد اقتصادی کشور، سرمایه گذاری در زیر شاخه های آن را مانند خرید ملک در ترکیه را آسان کرده است. و شرایط نرمال و ایده آلی هم برای مردم کشور خود بلکه برای خارجیان فراهم کرده است.

اقامت ترکیه با خرید ملک در ترکیه

البته مانند بسیاری از کشورها، محدودیت هایی هم برای خرید ملک متقاضیان گذاشته است مانند خرید ملک در محدوده نظامی و اطراف آن را ممنوع کرده است که البته متقاضی زیادی هم در این کشور ندارد.

با توجه به اینکه سرمایه گذاری در ترکیه در سال های اخیر بسیار سود آور است، توسط دولت امتیازهای ویژه ای به خریدان ملک در ترکیه داده میشود. مانند شهروندی این کشور که متقاضیان زیادی هم دارد. و بسیاری از کشورهای همسایه از جمله ایران آمار قابل توجهی از خریداران ملک خارجی را به خود اختصاص داده است.

همچنین کشورهایی مانند عراق و کویت که کشورهای عربی هستند هم خواهان سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه هستند.

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه

قانونی در مورد اخذ شهروندی ترکیه و اقامت ترکیه از طریق خرید ملک به تصویب دولت رسیده است. براساس این قانون با خرید ملک در ترکیه شما میتوانید شهروندی این کشور را بگیرید. به طوریکه خرید ملک در ماه اکتبر در سال ۲۰۱۸ در ترکیه به عدد ۶۲۷۶ واحد رسید.

آمار خرید ملک هر ساله در حال افزایش است. این در صورتی است که فقط مختص به خرید ملک توسط اتباع خارجی نبوده است و برای شهروندان خود کشور ترکیه هم این آمار روز به روز در حال افزایش است.

اتباع خارجی با خرید ملک در ترکیه میتوانند برای خود و خانواده اقامت ترکیه را اخذ کنند. همچنین با خرید بالاتر از 250 هزار دلار میتوانند شهروندی ترکیه را بگیرند .

خرید ملک در ترکیه

همچنین با خرید ملک در این کشور میتوانید هم در خانه های تازه ساخت و لوکس زندگی کنید یا سرمایه گذاری خود را آغاز کنید .

آنهایی که در این کشور خرید ملک انجام میدهند، و برای خود و خانواده اقامت ترکیه را میگیرند، باید هر سال این اقامت را بر اساس قوانین مهاجرت کشور ترکیه تمدید کنند.در غیر اینصورت اجازه ی اقامت به آن ها داده نخواهد شد.

در این کشور هر روزه ساختمان ها و خانه های مدرن و لوکس زیادی در سراسر شهرهای آن ساخته میشود که هر کدام از آن ها متقاضی خاص خودش را دارد.و تقاضا نسبت به خرید ملک روز به روز در حال افزایش است.

آمار خرید خانه در ترکیه در برخی از شهرها به نسبت شهرهای دیگر بسیار بالاتر است. مثلا بیشترین درصد خرید و فروش به ترتیب در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر، آنتالیا، بورسا و یالووا بوده است. در نظر داشته باشید که بیش از نصف خانه و املاکی که معامله شده است خانه های نوساز بوده است.

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *