انواع اقامت ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که به سرعت در مسیر پیشرفت قرار دارد به طوری که در سالهای اخیر بسیار در اوضاع اقتصادی کشورش پیشرفت به وجود آمده است. و سران دولتی این کشور سیستم را به سمت افزایش روز افزون پیشرفت های اقتصادی تنظیم کرده است.

همچنین صنعت گردشگری و تویستی در این کشور به شدت در حال پیشرفت است و خواهان فراوانی دارد.چه بسا بسیاری از گردشگرانی که به این کشور مسافرت میکنند دفعات بعد هم این کشور را مقصدی برای سفر انتخاب میکنند و به همان یک بار بسنده نمیکنند.

همین امر باعث شده است خیلی از خارجیان برای ادامه ی زندگی و مهاجرت ترکیه را انتخاب کنند. و برای کشوری که قصد زندگی در آن را دارند، اقامت بگیرند.

برای گرفتن اقامت ترکیه طبق قوانین اداره مهاجرت این کشور به چند صورت متفاوت میتوانید اقدام کنید که این امر بستگی به میزان هزینه و کاری است که قصد انجام آن را دارید.

انواع اقامت ترکیه برای ایرانیان

طبق قراردادهای دولت ایران و ترکیه، ایرانیان نود روز میتوانند بدون گرفتن ویزا در ترکیه حضور داشته باشند. ولی اگر در این زمان قصد مهاجرت و زندگی به ترکیه را داشته باشند، باید اقامت ترکیه را طبق قوانین اداره مهاجرت ترکیه اخذ کنند.

انواع اقامت ترکیه که شامل اقامت توریستی ترکیه ، اقامت کاری ترکیه ، اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه و اقامت تحصیلی ترکیه می باشد و هرکدام باید بر اساس قوانینی خاصی اقدام به اخذ آن کنید.و مدت زمان ، مدارک و مراحل هر کدام متفاوت است.

در اینجا توضیحی در مورد اقامت توریستی ترکیه و چگونگی اخذ آن به شما خواهیم داد.

نحوه اخذ اقامت توریستی ترکیه با اجاره ملک

یکی از انواع اقامت ها که در بین ایرانیان مهاجر به ترکیه طرفدار بسیاری دار،د گرفتن اقامت توریستی است.

اقامت توریستی که از طریق اجاره ملک در ترکیه قابل انجام است و اقامت مجاز شما در ترکیه یک ساله می باشد. که طبق قانون 2020 که قانونی جدید برای اخذ اقامت توریستی توسط دولت ترکیه تنظیم شده است، تمدید اقامت توریستی از طریق اجاره ملک دیگر امکان پذیر نمیباشد.

در صورتی تمدید این اقامت انجام میشود که ملکی در ترکیه خریداری کنید و یا اینکه اقامت توریستی خود را به نوع اقامت دیگری تمدید کنید.

بعد از گرفتن تایید اقامت یک ساله به شما یک کارت قرمز رنگ میدهند. که به آن کیملیک کارت میگویند که با آن نمی توانید در ترکیه به صورت رسمی صاحب شغلی باشید.

اقامت ترکیه برای ایرانیان
اقامت ترکیه برای ایرانیان

نحوه اخذ اقامت توریستی ترکیه با خرید ملک

با خرید ملک شما میتوانید برای اقامت توریستی یکساله اقدام کنید. و تا زمانی که ملک بنام شما باشد امکان تمدید آن وجود دارد.

با سند ملک میتوانید هم برای خود و هم برای همسر و فرزندان زیر هجده ساله ی خود اقامت یکساله بگیرید. بعد از پنج سال به طور مداوم تمدید کردن اقامت توریستی برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کنید و دولت ترکیه آن را مورد بررسی قرار میدهد. ولی اخذ شهروندی و قبول درخواست توسط دولت صددرصد نمی باشد.

اقامت ترکیه با خرید ملک در ترکیه
اقامت ترکیه با خرید ملک در ترکیه

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *