افتتاح حساب در ترکیه

به دلیل پیشرفت های روز افزون اقتصادی و تجارت و همکاری با کشورهای خارجی، در کشور ترکیه بانک های این کشور به دستور دولت و برنامه ریزی های بانک مرکزی ترکیه، اقدام به افتتاح حساب برای خارجیان در ترکیه کردند.

مناسب برای آن هایی که به هر دلیلی میخواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند، و پول خود را در حساب هایشان سپرده گذاری کنند.

همچنین کشور ترکیه روابط تجاری و بازرگانی اش را با کشورهای اروپایی و خاورمیانه روز به روز افزایش میدهد، و به همین دلیل با برنامه ریزی ها و آسان کردن شرایط سرمایه گذاری خارجیان در این کشور راه برای پیشرفت اقتصادیش را میگشاید.

یکی از مهمترین ارکان یک سرمایه گذاری معتبر در ترکیه ، افتتاح حساب بانکی در ترکیه می باشد.و برای سپرده گذاری و سرمایه گذاری و همچنین معاملات متفاوت به یک بانک معتبر احتیاج است.

افتتاح حساب برای اتباع خارجی از جمله ایرانیان دارای قوانین خاصی است که توسط بانک مرکزی ترکیه صادر میگردد.

افتتاح حساب برای ایرانیان در ترکیه

افتتاح حساب برای ایرانیان در ترکیه دارای محدودیت هایی است. البته با توجه به تحریم های وضع شده علیه کشور ایران،هر فرد حقیقی در ترکیه امکان بازگشایی حساب در بانک های ترکیه بر اساس قوانین این کشور که از بانک مرکزی آن صادر میگردد امکان پذیر است.

همچنین اگر یک فرد ایرانی قصد شروع تجارت بین المللی داشته باشد، به یک حساب بانکی معتبر همراه با سیستم سوییفت و امکان تبادلات مالی با سایر بانک های دنیا را داشته باشد،دارد. و امکان واریز پول و درآمدهایتان به حساب شما از خارج ترکیه امکان پذیر باشد.

و افراد ایرانی که قصد سرمایه گذاری و افتتاح حساب در کشور ترکیه را دارند، به دلیل قانون های صادر شده از بانک مرکزی ترکیه در بانک های محدودی میتوانند افتتاح حساب خود را انجام دهند. و با محدودیت رو به رو هستند.

متاسفانه برای ایرانیانی که در ترکیه افتتاح حساب انجام داده اند، امکان انتقال دلار نمی باشد. اما امکان ارسال پول از کشورهای مختلف به حساب ترکیه وجود دارد. و سیستم بانکی جاری بر روی تراکنشات دلاری بسیار حساسیت دارند.

مدارک افتتاح حساب در ترکیه

افتتاح حساب در بانک های ترکیه برای افراد غیر مقیم، کاری بسیار آسان و راحت است. و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی می‌توانند در ترکیه، حساب بانکی داشته باشند. و سرمایه خود را در این بانک ها سپرده گذاری کنند.

اگر میخواهید بدون داشتن اقامت در بانک های دولتی ترکیه حسابی برای سپرده گذاری پولتان داشته باشید میتوانید در زراعت بانک اقدام به افتتاح حساب کنید. و این حساب را با هر نوع ارزی افتتاح کنید. و کارت های بانکی خود را بعد از یک هفته تحویل بگیرید.

ایرانیان زیادی خواهان افتتاح حساب در بانک های ترکیه می باشند. دلیل آن نیز وجود تحریم ها علیه ایران می باشد

این افراد برای انجام کارهای مالی خود نیاز به حساب بانکی در خارج از ایران دارند. ایرانیان می توانند بدون نیاز به داشتن اقامت ترکیه، در این کشور افتتاح حساب نمایند

البته در همه بانک های ترکیه نمی توان حساب باز کرد. بانک مرکزی ترکیه این موضوع را برعهده بانک ها گذاشته. یعنی بانک ها مختار هستند برای خارجیان حساب باز کنند و یا نه. یکی از بانک هایی که برای خارجیان و ایرانیان حساب باز می کند، بانک زراعت ترکیه می باشد.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب یک فرد ایرانی، پاسپورت یا همان گذرنامه ، خط ترکیه وشماره مالیاتی نیاز است. در بانک زراعت ترکیه بدون اقامت می توانید حساب باز کنید. و افتتاح حساب در ترکیه بدون اقامت ممکن است.

افتتاح حساب با داشتن کارت اقامت ترکیه

اگر شما اقامت ترکیه را داشته باشید و در ترکیه ساکن باشید، می توانید برای افتتاح حساب در ایش بانک  ترکیه اقدام کنید.

مدارک لازم برای افتتاح حساب در ترکیه کارت اقامت یا همان کیملیک ترکیه، برگه نفوس ( اداره ثبت احوال ترکیه) ، و سیم کارت ترکیه و گرفتن کد مالیاتی می باشد.

افتتاح حساب شما در عرض یک ساعت انجام خواهد شد و کارت های مربوط به حساب شما (مستر کارت و ویزا کارت) بعد از یک هفته به نامتان صادر میگردد که به آدرس پستیتان ارسال میشود.

افتتاح حساب در ترکیه بدون اقامت

مؤسسه بین المللی گلوبال کادرو بدون نیاز به اقامت و در کوتاهترین زمان، برای ایرانیان در ترکیه افتتاح حساب انجام می دهد

اگر در مورد افتتاح حساب، نحوه جابه جایی پول و موارد بانکی در ترکیه سؤالی دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با مؤسسه گلوبال کادرو ارتباط برقرار کنید

دفتر تهران

شماره های تماس: 22383743-021                ارتباط از طریق تلگرام و واتس اپ:  09129641954

آدرس: تهران-سعادت آباد-بلوار سرو غربی- بین میدان کتاب و چهارراه سرو- پلاک 104- مجتمع نگار طبقه اول واحد 52

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *